KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656686
nr 1365 6686
Torsten Löwgren
(1903-1991), Sverige
Oljemålning, Landskap med gård. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 59x80 cm
Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.
Utrop:
500 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:33:39
Torsten Löwgren
Läs mer om Torsten Löwgren